جزئیات اخبار

صعود مقتدرانه شیمیدر قم به نیمه نهایی / جشنواره گل شاگردان شاهین‌طبع در آزادی

صعود مقتدرانه شیمیدر قم به نیمه نهایی / جشنواره گل شاگردان شاهین‌طبع در آزادی

شیمیدر قم در مسابقه‌ دوم از مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های فصل 1401– 1400 لیگ برتر بسکتبال ایران با اقتدار از سد مس کرمان عبور و به نیمه نهایی صعود کرد.
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شیمیدر، شاگردان مهران شاهین‌طبع در حضور هنریک درغوکاسیان مدیرعامل باشگاه شیمیدر قم و جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال در دومین مسابقه از مرحله یک‌چهارم نهایی فصل 1401- 1400 لیگ برتر بسکتبال مردان ایران، نمایشی‌ خاطره‌‌انگیز برای تمام علاقمندان به بسکتبال به ویژه هواداران قمی خود به یادگار گذاشتند و با جشنواره گل 100 تایی برابر تیم مس کرمان، مجوز صعود به نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال را به دست آوردند.
مسابقه دوم تیم‌های شیمیدر قم و مس کرمان از مرحله یک چهارم نهایی پیکارهای لیگ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور در سالن آزادی و در اوج حساسیت به برگزار شد و سرانجام این شیمیدر بود که فاتح این بازی مهم لقب گرفت و به عنوان نخستین تیم به نیمه نهایی صعود کرد.
در حالی که شیمیدر قم به عنوان تیم صدرنشین مراحل مقدماتی بعد از غلبه بر نیروی زمینی تهران راهی این مرحله شده و مس کرمان با عبور از سد فولاد مبارکه سپاهان به این مرحله رسیده بود، دو تیم مجموعا دو مسابقه در مرحله یک چهارم برابر یکدیگر برگزار کردند که سهم شیمیدر قم پیروزی در هر ۲ بازی و صعود مقتدرانه به نیمه نهایی این فصل از لیگ برتر بسکتبال بود.
شیمیدر قم که بازی نخست این مرحله را با حساب 81 بر 71 از تیم مس کرمان برده بود‏،‌ با آرامش و آسودگی خاطر گام به میدان گذاشت در حالی که کرمانی‌ها به دنبال انتقام آن شکست و کشاندن جنگ صعود به بازی سوم بودند اما شاگردان مهران شاهین‌طبع اجازه این کار را نداده و در نهایت با حساب 100 بر 87 پیروز این مسابقه شدند.
شیمیدری‌ها اکثر دقایق این دیدار تیم برتر میدان بودند و کوارتر نخست را (23 بر 17)، کوارتر دوم را (26 بر ۱۴) به نفع خود تمام کردند تا نیمه نخست 49 بر 31 با برتری شیمیدر تمام شود، اما در کوارتر سوم این تیم مس کرمان بود که با حساب (30 بر 24) نتیجه را از آن خود کرد.
جدال دو تیم در کوارتر چهارم با حساسیت بیشتری برگزار شد و سرانجام 27 بر 26 به نفع شیمیدر رقم خورد تا در مجموع نماینده بسکتبال قم 100 بر 87 حریف خود را شکست داده و با عبور از مس کرمان به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نیمه نهایی شود.
در این مسابقه دوایت باکس بازیکن امریکایی شیمیدر 29 امتیاز، نوید رضایی‌فر 21 امتیاز، آلاده آمینو 11 امتیاز، رافی درغوکاسیان 10 امتیاز، امیرحسین آذری 7 امتیاز، سینا واحدی 6 امتیاز، حسن علی‌اکبری 4 امتیاز، سالار منجی 4 امتیاز و علی دریایی یک امتیاز برای برتری و صعود شیمیدر به مرحله نیمه نهایی فصل جاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال نفش‌آفرینی کردند.
شاگردان مهران شاهین‌طبع که به عنوان نخستین تیم فصل 1401 – 1400 لیگ برتر بسکتبال مردان ایران راهی مرحله نیمه‌نهایی شده‌اند، در این مرحله باید با برنده مسابقه تیم‌های شهرداری گرگان و مس رفسنجان دیدار کنند که به احتمال زیاد شهرداری گرگان حریف این تیم خواهد بود تا رقابت نیمه‌نهایی دو تیم در فصل 1400 – 1399 تکرار شود.
انتهای پیام / 

نظرات تایید شده (0)

نوشتن نظر

Captcha بازسازی تصویر